Vajon milyen formában tudjuk megünnepelni az iskolában a költészet napját ? A könyvtár falain belül? Digitálisan? Én tervezgetek így is, úgy is.
Egy játékkezdemény, pontosabban 6 játék már elkészült, ráhangolódásként meg is osztom.
A játékot teszteltem laptopon, tableten és telefonon, működik is mindegyiken, de az igazi élményt laptopon vagy asztali gépen nyújtja. Sajnos, ez a Genially hátránya. Tableten, telefonon összecsúsznak a szövegek, az interaktív elemek nehezebben érzékelhetőek. Kár.
A kezdő oldalon József Attila mosolygós képe fogad minket. A videót a MyHeritage oldalán elhelyezett alkalmazással készítettem egy fotó feltöltésével.
1. Kódbeírás -
Az első játékban azt a költőt keressük, aki 2021-ben ünnepelné a 100. születésnapját.
2. Párosító -
A második játékban költők képét és nevét kell összepárosítani. Érdemes megnézni a hátteret! Egy YouTube videót illesztettem be: hideg, esős tavaszi estét élhetünk át egy barátságos, kandallóval fűtött könyvtárban.
3. Versválogató -
Ebben a játékban Ady Endre, Kosztolányi Dezső és Pililnszky János verseit kell szétválogatni. Mindegyik költő 10-10 versét töltöttem fel a játék "adatbázisába", ezeket a program automatikusan vetíti fel 6 körben.
4-5. Dobble - A népszerű Dobble játék digitális változatával két koncentrációs feladatot készítettem. Az elsőben irodalommal kapcsolatos ikonokra kell figyelni, a másodikban költők képét helyeztem el. A játékokat 10-10 menetre állítottam be.
Az ikonos Dobble-t végül a játék végére mozgattam át.
6. Akasztófa - Találd ki, kire gondoltam! Négy költőnk nevét kell kitalálni. Rossz válaszok esetén nem akasztófa épül, hanem tollszárak mennek veszendőbe. 5 életet kap minden körben a játékos, a rossz válaszok mellé további segítség is felbukkanhat.
Nagyon jóóóóóó
VálaszTörlésSzuper!
VálaszTörlés